Zmywacz do etykiet – niezbędnik elektronika – Recenzja

Tym razem do testów otrzymaliśmy preparat do usuwania etykiet, naklejek oraz resztek kleju pozostałego po etykietach „Zmywacz do etykiet” art. 141 w sprayu producenta Elektronic Spray.

W tym przypadku testy preparatu trwały dłużej niż poprzedniego preparatu do czyszczenia płytek drukowanych PCC 15. O ile płytki drukowane czyścimy po naprawie praktycznie codziennie to usuwanie etykiet i resztek kleju nie jest naszą codziennością. Przez miesiąc testów udało się nam jednakże przeprowadzić kilka testów.
Wszystkie testy dotyczyły usuwania etykiet naklejonych na obudowy urządzeń elektronicznych oraz resztek kleju po etykietach. Jest to jedna z głównych funkcji tego preparatu i na tej funkcji się skupiliśmy.

Na wstępie kilka słów o produkcie z opisu producenta:

 

Preparat w sprayu do szybkiego usuwania etykiet i nalepek samoprzylepnych oraz pozostałości po kleju. Zmywacz do etykiet zawiera wyciąg z olejków cytrusowych oraz rozpuszczalniki. Neutralizuje klej umożliwiając całkowite i szybkie usunięcie nalepki. Nie zawiera acetonu ani innych agresywnych rozpuszczalników.

Zastosowanie:
– usuwa pozostałości kleju na szybach samochodowych po winietach
– usuwa tusz po stosowaniu markerów
– idealny do usuwania nalepek z elementów elektronicznych
– usuwa nalepki z urządzeń biurowych (faksy, kopiarki, drukarki, komputery)
– idealny do powierzchni szklanych, takich jak półki, gabloty
– szybko i skutecznie usuwa nalepki z elementów urządzeń, wałków oraz gumy

Na pierwsze testy trafiła kamera zaklejona srebrną taśmą typu „duct tape”. Sama taśma jest genialna w swojej prostocie użycia i wytrzymałości, jednakże każdy, kto próbował taką taśmę usunąć po dłuższym czasie zauważy, że pozostawia ona po sobie ogromną ilość lepkiego kleju. Dokładnie tak jak poniższym zdjęciu.

W tego typu sytuacjach zwykle stosujemy po kolei różnego rodzaju chemiczne rozpuszczalniki i sprawdzamy, czy „działają”. Najczęściej są to etanol, benzyna lub aceton. Tym razem na obudowę zaaplikowany został testowany zmywacz do etykiet. Pierwsze wrażenie po nałożeniu zmywacza, to jego niesamowicie przyjemny zapach. Coś pięknego w porównaniu z innymi „standardowymi” (czytaj śmierdzącymi) rozpuszczalnikami. Nareszcie pokój serwisowy nie będzie przypominał zapachem składu farb i lakierów.
Zgodnie z zaleceniem producenta odczekaliśmy kilka minut i szmatką rozpoczęliśmy usuwanie kleju. Nasze następne wrażenie to łatwość, z jaką klej został usunięty! Bez wysiłku, bez mocnego tarcia, bez wielokrotnego namaczania szmatki i co najważniejsze – w 100% skutecznie.
Oczywiście nie testujemy nowych produktów na urządzeniach naszych klientów, więc identyczna obudowa ze starych zapasów magazynowych została wcześniej porządnie przetestowana pod kątem jej ewentualnego uszkodzenia. Na obudowę naniesiono sporą ilość preparatu a następnie był on mocno wcierany. Nie spowodował on żadnych uszkodzeń obudowy odbarwienia, zmatowienia ani wyświecenia.

Efekt końcowy na poniższym zdjęciu:

Do następnych testów wybraliśmy naklejkę gwarancyjną. Takich naklejek nie da się ponownie nakleić. Albo naklejkę jest łatwo odkleić, ale pozostaje ślad jej odklejania na naklejce albo nie da się jej odkleić bez jej całkowitego zniszczenia. Zajęliśmy się tym drugim przypadkiem, czyli naklejką, którą trzeba mozolnie milimetr po milimetrze zeskrobywać z urządzenia.

Zeskrobywanie jest czasochłonne i delikatne, aby na obudowie nie powstały zarysowania. Tym razem w połowie zeskrobywania zastosowaliśmy preparat „Zmywacz do etykiet„. Efekt działania zmywacza przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Naklejka zrobiła się lekko elastyczna i zeszła z urządzenia praktycznie bez użycia żadnej siły. Efekt? Piękna, pachnąca obudowa bez żadnych zarysowań!


Podsumowując:
Jako serwis z 17-letnim doświadczeniem w naprawach profesjonalnych urządzeń elektronicznych, z okresowymi inspekcjami staranności i czystości napraw przez producentów, których jesteśmy autoryzowanym serwisem i po wypróbowaniu wielu różnych rozpuszczalników do usuwania etykiet i resztek kleju z wielką przyjemnością możemy polecić preparat Zmywacz do etykiet Art 141. Z pewnością przyspieszy on pracę oraz wyeliminuje nieprzyjemne zapachy innych do tej pory stosowanych standardowych rozpuszczalników.

Strona producenta: http://www.elektronicspray.pl/product_info.php?products_id=71